Menu Close

Trumpalaikis projektas „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis“

2024-04-23 Ib klasės mokiniai dalyvavo trumpalaikiame projekte „Kaip mokytis, kad reikėtų mažiau mokytis“, kurį organizavo VDU Psichologijos katedra (pamokų ciklas „Psichologai mokiniams apie mokinius“).

VDU lektorė Modesta Morkevičiūtė  su mokiniais atliko mokymosi stilių nustatymo testą. Gimnazistai sužinojo, kaip jie geriausiai įsisavina informaciją-audialiniu, vizualiniu, kinestetiniu būdu. Po to mokėsi, kaip greičiau ir geriau įsiminti informaciją, ją perkelti į ilgalaikę atmintį ir prisiminti. Susipažino su mnemotechnikos būdais:

  • Akronimai arba kitaip sutrumpinimai. Tai vienas iš populiariausių įsiminimo metodų. Yra taikomas, kai norime prisiminti informaciją, sudarytą iš kelių arba keliolikos žodžių.
  • Pirmų raidžių metodas. Norėdami įsiminti žodžius ir jų eiliškumą, iš pirmų žodžių raidžių sugalvojame naujus žodžius ir sudarome iš jų prasmingą sakinį.
  • Atminties rūmai. Bandydami įsiminti tam tikrus žodžius, surandame jiems vietą  realioje arba išgalvotoje aplinkoje ir sugalvojame istoriją, kuri sujungs visus sugalvotus objektus.
  • Fizinis atsakas. Frazę ar žodį, kurį reikia įsiminti susieti su tam tikru judesiu.
  • Skaitmuo lygus raidei.

Psichologė Elvira Vaisiauskienė

 

Skip to content