Menu Close

Tradicijos ir šventės

 

Tarptautinė mokytojo diena
Tarptautinė mokytojo diena – tai šventė, kurios metu mokiniai atiduoda pagarbą savo mokytojams. Šią dieną mokyklą užlieja lavina gėlių, skirtų mūsų pedagogams. Šventės metu mokytojai turi galimybę pamiršti savo darbo rūpesčius ir sugrįžti į mokinio suolą. Tuo tarpu dvyliktokai, prieš palikdami mokyklą išbando savo, kaip mokytojų galimybes. Šventės organizavimas – visiškai slaptas nuo mokytojų darbas. Juk tai turi būti staigmena mokytojams!

 

Visų mirusiųjų dienos minėjimas
Šią dieną visi mokyklos mokiniai prisimena mirusiuosius uždegdami žvakeles ir pagerbdami jų atminimą.

 

Kalėdiniai renginiai
Kalėdos Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje – šventė, turinti itin gilias tradicijas. Šiuo ypatingu metu mokykloje vyksta daug originalių renginių. Pasiruošimas Kalėdoms gimnazijoje prasideda gruodžio pradžioje, kada visi mokiniai renkasi į vieną didžiausių gimnazijos diskotekų – Pyragų šventę. Čia mokiniai, suskirstyti pagal amžiaus grupes, puikiai pasilinksmina bei dalijasi pyragais, taip surinkdami pinigėlius angliškoms Kalėdoms. Mėnesio viduryje gimnaziją užlieja Kalėdų dvasia. Kiekviena klasė tradiciškai papuošia savo langus įvairiomis žiemiškomis temomis, o gimnazijos personalas padabina koridorius kalėdinėmis lemputėmis ir girliandomis. Prieš pat žiemos atostogas visi moksleiviai turi galimybę sudalyvauti angliškose Kalėdose. Tai šventė, kurios metu dvyliktokai vaidiną spektaklį anglų kalba. Angliškos Kalėdos – laukiamiausia ne tik mokinių ir mokytojų, bet ir visų gimnaziją baigusių ar kitaip su ja susijusių žmonių šventė. Prieš Kalėdas kiekviena klasė organizuoja savo mažas šventes, susitikimus, spektaklius.

 

 

Sausio 13-osios minėjimas
Šią svarbią Lietuvai dieną gimnazijoje pagerbiami visi žmonės, pasiaukoję vardan laisvos Lietuvos. Prie jų nuotraukų uždegamos žvakelės, o Lietuvos laisvė apdainuojama gimnazijos chorų koncerte. Visuose kabinetuose vienu metu skaitoma šios dienos įvykių chronologija ir trumpai diskutuojama laisvės tema.

       

 

Šimtadienio šventė dvyliktų klasių mokiniams
Šimtadienis – tai šventė, kurios praleisti negali nė vienas abiturientas. Jos metu dvyliktokai pasipuošia vaikystę primenančiais rūbais ir į gimnaziją atsineša daug žaisliukų (kad būtų ką veikti per pertraukas). Abiturientai ne tik linksminasi patys, bet ir prabudina visus mokinius bei mokytojus.

 

 

Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos šventiniai renginiai. Renginiuose geriausiems iš geriausių įteikiami gimnazijos direktorės padėkos raštai už puikų mokymąsi, puikius rezultatus respublikos, miesto ir gimnazijos olimpiadose, konkursuose, už gimnazijos vardo garsinimą, kūrybines iniciatyvas, gimnazijos tradicijų puoselėjimą, aktyvią veiklą mokinių parlamento darbe ir klasės gyvenime. Baigiamojo iškilmingo renginio metu, vyksta tradicinė AB Akola Group (buvęs AB „Linas Agro Group“) finansuojamo konkurso „Gimnazijos pilietis“ apdovanojimų ceremonija. Buvęs gimnazijos mokinys ir ALUMNI narys,  AB Akola Group generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius, apdovanoja 4 pilietiškiausius gimnazistus.

 

Kovo 11-osios minėjimas
Patriotiškus vaikus ugdančioje gimnazijoje kovo 11-oji – didelė šventė. Šią dieną vyksta viktorina, skirta kovo 11-ąjai paminėti, o geriausiai pasirodžiusios klasės apdovanojamos gimnazijos padėkomis.

 

Gimnazijos gimtadienis

Kiekvieną gegužės mėnesį gimnazijos bendruomenė nuotaikingai švenčia visada veržlios FOREVER 5 gimnazijos gimtadienį. Visą savaitę gimnazijoje vyksta renginiai: piešimo ant asfalto akcija „Kreidučių alėja“, virvės traukimas, sporto turnyrai, žaidimai, meno festivalis „Madų šou“, finalinis renginys „Gimnazijos garbė“, kuriame apdovanojami 5-osios gimnazijos ALUMNIV asociacijos įsteigta  stipendija labiausiai savo mokslo pasiekimais garsinusieji gimnaziją mokiniai.

 

Paskutinio skambučio šventė
Paskutinis skambutis – tai dvyliktokų atsisveikinimas su gimnazija. Šios šventės metu abiturientai paskutinį kartą sėdi gimnazijos suoluose ir sudalyvauja paskutinėje pamokoje. Vienuoliktokai parengia spektaklį, skirtą dvyliktokams ir palydi juos į gyvenimą.

 

 

Mokslo metų uždarymo šventė
Tai, ko gero, smagiausia visų mokinių šventė. Ir ne tik dėl to, kad baigiasi mokslo metai. Mokslo metų uždarymo šventės metu įteikiami padėkos raštai geriausiems mokiniams. Šventė visada vyksta itin linksmai ir entuziastingai, gryname ore, pasitinkant saulėtąją vasarą.

Skip to content