Menu Close

Tūkstantmečio mokyklos – pažangos programa

************************************************************************************************************
TŪM programos renginys „Gimnazijos pavasaris 2023“
Gegužės 12 dieną Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje įvyko TŪM programos renginys „Gimnazijos pavasaris 2023“. Saulėtą penktadienio popietę kiemelyje rinkosi ne tik 5-osios gimnazijos mokiniai, bet ir kūrybingi svečiai iš Juozo Balčikonio, Juozo Miltinio bei „Minties“ gimnazijų. Klausėmės dainininkų atliekamų dainų, naujai susibūrusios muzikos grupės „Išmuštas ritmas“ melodijų, jaunųjų poečių skaitomų eilių, grožėjomės tautiniais šokiais. Viena didžiausių šventės staigmenų buvo jungtinio 5-osios ir Juozo Balčikonio gimnazijų choro pasirodymas. Džiaugiamės, kad šventėje dalyvavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Linkonaitė bei gimnazijos asociacijos AlumniV nariai, kurie pasveikino ir apdovanojo 5-osios gimnazijos akademiškiausius mokinius Liną Grubinską (IVb), Domą Būtėną (IVb), Kamilę Urbonavičiūtę (IIIe), Rojų Slavinską (IIIc), Liepą Ryliškytę (IIIa), Gabiją Sinkevičiūtę (IIIa), Austėją Gurklytę (IIe), Samantą Gvazdauskytę (Ic), Rasą Vaičikonytę (Ib). Asociacija AlumniV yra įsteigusi premijas ir geriausiai besimokantiems gimnazistams. Be apdovanojimų neliko ir gimnazijos sportiškiausi mokiniai – Agilė Kevėnaitė (IIId) ir Klaidas Grinskis (IVa).
Tikimės ir kitais metais, kaštonams žydint, vėl susitikti ir švęsti jaunystę, meną ir pavasarį bei pasidžiaugti akademiškiausiųjų būriu.
Nuotraukos – Kęstučio Kulikausko
Organizatoriai

   

 

 

************************************************************************************************************

 

Virtuali fotografijos paroda „Šviesos reiškiniai“

Su šviesa ir tamsa susiduriame nuolat. Apie mūsų naudojamas buitines sąvokas „šviesu“, „tamsu“ kalbėti nereikia. Atrodo, kad čia ir taip viskas aišku. Dieną – šviesu, naktį – tamsu, kartais būna pritemę, kai lyja… Na, o reiškiniai prasideda anksti ryte, kai „švinta“, baigiasi vakare, kai „temsta“, dieną, kai šviesos šaltinis Saulė „šviečia“ ir naktį, kai Mėnuo „atspindi“ Saulės šviesą. Veidrodyje mes kiekvieną rytą pasitikriname ar gerai atrodome žiūrėdami į savo „atspindį“. Šviesa neša mums informaciją apie supantį pasaulį, „atsispindėdama“ nuo aplinkos daiktų ir mes matome. Iš visų mūsų pojūčių regėjimas suteikia daugiausia informacijos apie aplinką – iki 95%. Lendant giliau į fiziką, galima teigti, kad tamsos nėra. Yra tik šviesos nebuvimas. O reiškiniai… Jų galima išvardinti daug: tiesiaeigis šviesos sklidimas ir šešėlių susidarymas, šviesos lūžimas, jai pereinant iš vienos terpės į kitą, veidrodiniai ir išsklaidyti atspindžiai, šviesos dispersija (vaivorykštės susidarymas po lietaus) ir difrakcija, žiūrėdami pro spalvotą stiklą šviesą filtruojame ir t.t.

Visa tai ir yra šioje virtualioje fotografijos parodoje, nuo šviesos šaltinio skleidžiamos šviesos, šviesos spindulių sklidimo, šešėlių susidarymo iki spindulių eigos lęšiuose, visiško atspindžio stiklinėje plokštelėje ir šviesos difrakcijos šviesai sklindant pro difrakcinę gardelę.

Parodoje rasite Juozo Balčikonio, Juozo Miltinio ir Panevėžio 5-osios gimnazijų mokinių fotografijos darbus apie šviesos reiškinius.

Įdomių jums reginių.

Organizatoriai

 

Skip to content