Menu Close

Darnumo skatinimo projekto Misija: Nulis pristatymas

Gamtos mokslų mokytojų kvietimu š. m. sausio 15 d. atkeliavo į mūsų gimnaziją Lietuvoje pirmą kartą vykstančios socialinės akcijos „MISIJA: NULIS“, organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamos ES paramos lėšomis, atstovė.

Vienas esminių eksperimento tikslų – informuoti visuomenę apie jų kasdien vartojamų produktų, transporto, netvarių elektros prietaisų žalą, naudojamų cheminių medžiagų savybes, jų poveikį žmogui ir aplinkai, cheminių medžiagų elgseną gamtoje. Kitas labai svarbus lūkestis yra paskatinti rinktis mažiau pavojingus produktus, atpažinti buityje ir profesionalioje veikloje naudojamų pavojingų cheminių elementų etiketes, ženklinimo simbolius, rinktis draugiškesnes aplinkai transporto priemones, dažniau vaikščioti pėsčiomis, taupyti elektros energijos ir vandens išteklius, mažinti buitinių atliekų kiekį.

Dvi valandas trukusio užsiėmimo metu mokiniai buvo mokomi atpažinti individualų poveikį aplinkai, keisti kasdienius įpročius bei fiksuoti realią naudą. Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad nors Lietuvos gyventojams aplinkos apsauga yra svarbi, jie abejoja savo individualių pastangų poveikiu sprendžiant globalias aplinkos problemas ir kur kas rečiau nei kiti europiečiai už tai prisiima atsakomybę.

Todėl renginio dalyviai buvo raginami atkreipti dėmesį į aplinkos taršos problemas ir nebūti abejingais, nes net maži mūsų elgesio įpročių pokyčiai gali pristabdyti aplinkos taršą ir klimato kaitą. Vienas esminių šios akcijos uždavinių ir yra informuoti visuomenę apie jų kasdien vartojamų produktų, transporto, netvarių elektros prietaisų žalą, naudojamų cheminių medžiagų savybes, jų poveikį žmogui ir aplinkai, cheminių medžiagų elgseną gamtoje ir paskatinti rinktis mažiau pavojingus produktus, atpažinti buityje ir profesionalioje veikloje naudojamų pavojingų cheminių elementų etiketes, ženklinimo simbolius, rinktis draugiškesnes aplinkai transporto priemones, dažniau vaikščioti pėsčiomis, taupyti elektros energijos ir vandens išteklius, mažinti buitinių atliekų kiekį. Tikime, jog šio užsiėmimo metu gautos žinios paskatins jaunuosius mūsų bendruomenės narius būti draugiškesniais savo aplinkai, atkreips dėmesį į neatsakingo vartojimo atvejus ir jų padarinius, keis jų ir juos supančių žmonių elgesį ir įpročius.

 

 

Skip to content