Menu Close

Šimtmečio krepšinio turnyras,

Šimtmečio renginiai tęsiasi…

Praėjusį penktadienį, balandžio 13 d., vykęs Šimtmečio krepšinio turnyras, skirtas mokyklos jubiliejui, į gimnazijos sporto salę sukvietė sportui, sveikam ir aktyviam gyvenimo būdui neabejingus 5-osios bendruomenės narius: I-IV klasių mokinius, tėvelius, mokytojus bei jų šeimas. Kviesti buvo ir alumniai, bet, matyt, dėl ankstoko renginio laiko (14 val.) dalyvauti negalėjo. Į salę besirenkančius žiūrovus pasitiko bumbsinčių kamuolių garsas ir apšilimą darantys krepšininkai, pirmyn atgal zujo mokytojų atžalos – penkiamečiai Ugnius ir Paulius (galbūt būsimi penktokai?), rimtai rungtynėms teisėjauti jau buvo pasirengęs kūno kultūros mokytojas A. Butautas, o mokytojos G. Ramanauskienė ir J.  Filatova atsakingai ruošėsi protokoluoti…

Šventę pradėjo pavaduotojo A. Kumžos sveikinimo žodis, o nuotaikingai renginį vedęs visur spėjantis Ignas Stanislovaitis visus turnyro dalyvius pakvietė traukti komandų pasiskirstymo burtus. Kol krepšininkai būrėsi į keturias komandas, visus pasveikino, o vėliau ir viso renginio metu per pertraukėles tarp kėlinių džiugino žaviosios gimnazijos palaikymo komandos šokėjos- savo darbo profesionalės: Fausta Lukošiūnaitė, Kornelija Puzelytė, Airida Oksaitė, Goda Markelevičiūtė, Kamilė Kaminskaitė, Neida Legeckaitė, Adrija Koncytė.

Pirmosios į kovą stojo PIRMOJI (D. Bareika, A. Kačerauskaitė T. Kirdeikis, R. Pilkauskas, R. Sakalauskas) ir KETVIRTOJI ( B. Čepėnas, K. Kapočiūtė, V. Keburytė, D. Koncius, V. Rapšys) komandos. Sportiški, energingi  komandų nariai lėmė greitą ir lygią kovą. Tik antrojo kėlinio (komandos žaidė 2 kėlinukus po 10 min.) viduryje atletiškoji PIRMOJI komanda išsiveržė į priekį ir pergalės iš rankų nebepaleido (53-37).

Antroji komandų akistata išsyk žadėjo intrigą: kas nugalės – jaunystė ar patirtis? ANTROSIOS komandos sudėtis buvo labai įvairi: pirmokas F. Žegunis, antrokas B. Navikas, ketvirtokai E. Navikaitė, T. Klivickas, tėtis K. Krivickas. TREČIOJI komanda buvo dar solidesnė: ketvirtokai E. Alekna ir D Zigmantavičius, tėtis T. Mykolaitis bei mokytojos vyras A. Ramanauskas. Nors pastarieji žaidė tik keturiese, rezultatu 22-28 laimėjo būtent jie.

Visus intrigavo metimo nuo vidurio linijos konkursas, vykęs prieš finalines kovas. Po pirmųjų kelių metimų rodėsi, kad pataikyti į krepšį iš taip toli – misija neįmanoma, tačiau taiklaus metimo ilgai laukti neteko. Penktas į krepšį metęs Emilijus Alekna taikliu šūviu ant kojų pastatė visus, buvusius salėje. Jam atiteko saldus prizas – šakotis.

Mažajame finale dėl III vietos susirungusios KETVIRTOJI ir ANTROJI komandos nusileisti viena kitai visai neketino. Tą liudijo tai į vieną, tai į kitą pusę nežymiai svyruojantis rezultatas. Tik antrojo kėlinio 7 minutę rezultatas ėmė krypti KETVIRTOSIOS komandos naudai – įsivažiavęs B. Čepėnas aštriais prasiveržimais vedė komandą į pergalę. Rezultatu 35-41 rungtynes dėl III vietos laimėjo KETVIRTOJI komanda.

Finalinė kova tarp PIRMOSIOS ir TREČIOSIOS komandų priminė įtempto siužeto filmą: greitis, azartas, kova taškas į tašką ir vis auganti įtampa… Po T. Mykolaičio, tėčio, tritaškio pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą persvėrė TREČIOJI komanda (12-13). Toks pat scenarijus, galima sakyti, kartojosi ir antrajame kėlinyje: likus 2 min. iki rungtynių pabaigos rezultatas vis dar buvo lygus (19-19), tačiau tada prabilo A. Kačerauskaitė, vienintelė finale žaidusi mergina,- ji taikliu tritaškiu nuo lentos persvėrė rezultatą savo komandos naudai (22-19). Priešininkai dar turėjo laiko rezultatą išlyginti, tačiau A. Ramanausko tritaškis tikslo nepasiekė, o per likusį laiką 1 komandos pataikytas dvitaškis su pražanga įtvirtino žalia apranga vilkinčiųjų pergalę (24-19).

Šventės kulminacija – apdovanojimų ceremonija. Saulės nutviekstoje sporto salėje išsirikiavę renginio dalyviai, nors ir išvargę, buvo laimingi, nes čia pralaimėtojų nebuvo – visi gavo padėkos raštus, o čempionai (PIRMOJI komanda) – Šimtmečio krepšinio turnyro taurę.

Su 100 metų jubiliejumi, mokykla!

Keli subjektyvūs pastebėjimai:

  • Ištikimiausio sirgaliaus titulas atitenka mokytojai Rimai Rudytei, ne tik žiūrėjusiai, bet ir nuoširdžiai palaikiusiai…
  • „Kuo daugiau tokių renginių! Jie praskaidrina kasdienybę, ugdo bendruomeniškumą bei maksimaliai pakrauna pozityvu. Dešimt balų!” (žiūrovė Smiltė)
  • „Buvo linksma pažaisti ne tik su kitais mokiniais, bet ir su tėvais. Puikus geros nuotaikos užtaisas po savaitės mokymosi.“ (dalyvė Akvilė)
  • „Buvo ir juoko, ir pykčio, ir nuovargio, ir įtampos. Viską sudėjus – buvo SMAGU!” (dalyvė Ernesta)
  • „AŠ švenčiu mokyklos Šimtmetį, o TU?“ (mokytoja Lina Š.)

Lina Šešetienė 100RG vardu

Skip to content