Menu Close

Vasario 1 d. I-II klasių mokiniams buvo organizuojama veikla, skirta ugdymui karjerai

Vasario 1 d. I-II klasių mokiniams buvo organizuojama veikla, skirta ugdymui karjerai.
Veiklų metu mokiniai lankėsi įvairiose Panevėžio miesto įstaigose ar organizacijose.
Ib lankėsi Panevėžio apygardos teisme, kuriame susipažino su teismo veikla, rūmų patalpomis. Susitikime dalyvavo baudžiamųjų bylų teisėja, kuri išsamiai papasakojo apie teisininko profesiją, bylų nagrinėjimo eigą ir ypatumus, atsakė į mokiniams iškilusius klausimus.
IIa aplankė Panevėžio miesto žydų bendruomenės namus, išklausė paskaitą apie žydų kultūrą, religiją, švietimą. Klasė tęsė kelionę po miestą, prisiliesdama prie skaudžiausių istorijos puslapių.
Id klasės mokiniai kartu su klasės vadove lankėsi Panevėžio miesto savivaldybėje. Gimnazistai buvo pakviesti į savivaldybės posėdžių salę, kur žiūrėjo filmuką apie šiuolaikinį Panevėžį. Susitikimo metu buvo pristatytos savivaldybės skyrių funkcijos ir įvairios veiklos, savivaldybės struktūra, taip pat, kokių profesijų žmonės čia dirba. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Rūšiuok atsakingai“. Po viktorinos klasė svečiavosi savivaldybės teritorijų planavimo ir architektūros skyriuje.
IId klasė lankėsi Panevėžio regioniniame karjeros centre, kuriame konsultantė supažindino su centro veikla – darniai apjungiančia savivaldos, mokyklų, Jaunimo reikalų agentūros ir verslo jėgas. Centro misija – kad žmonės gautų kuo efektyvesnes, plataus profilio profesinio orientavimo paslaugas. Gimnazistai atliko testą karjeros krypčiai sužinoti.
Ic, IIb, IIc klasės dalyvavo edukacinėse ekskursijose Juozo Miltinio dramos teatre, kurios metu sužinojo apie teatre veikiančias tarnybas, kurios nėra matomos spektaklio metu. Aplankė vietas, kurios paprastai nėra prieinamos žiūrovams, taip pat išgirdo, kas yra teatras, ir kaip gimsta spektaklis, kokių profesijų žmonės dirba teatre, kokie yra jų darbo ypatumai. Ekskursijos eigoje aplankė teatro sceną, buvo supažindinti su elgesio joje taisyklėmis, užkulisiais, dekoracijų sandėliu, rekvizito kambariu. Kostiumų sandėlyje buvo apžiūrėti ir net pasimatuoti teatriniai kostiumai.
Ie, IIf klasės lankėsi KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete, kuriame sudalyvavo smagioje edukacinėje programoje „Protų mūšis“. Mūšio metu sužinojo įvairių faktų apie Universitetą ir Panevėžio miestą. Fakulteto atstovai pristatė Technologijų mokymo centrą, aprūpintą naujausia technologine įranga, padedančia susipažinti su elektronikos principais, įgalinančia lengvai sukonstruoti ir valdyti įvairaus sudėtingumo elektronikos ir valdymo įrenginius bei robotus. Gimnazistai dalyvavo užsiėmimuose, kurių metu išbandė paprastas ir sudėtingesnes schemas (signalizatoriais, radijo imtuvais). Ia, IIe klasės vyko į Panevėžio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. If vyko į Panevėžio mokymo centrą.
 
Skip to content