Menu Close

Trumpalaikis projektas „LR Seimas-įstatymų leidžiamoji valdžia“

Trumpalaikis projektas „LR Seimas-įstatymų leidžiamoji valdžia“

Balandžio 18 d. II d klasės istorijos ir pilietiškumo pamokos vyko LR Seime.

Lankėmės Seimo posėdžių salėje ir stebėjome Seimo narių darbą: įstatymo svarstymą, pasisakymus, balsavimą. Buvome supažindinti su Seimo darbu, įstatymų projektų nagrinėjimu Seimo frakcijose ir komitetuose, sužinojome, kokį ilgą ir sudėtingą kelią nueina įstatymas nuo projekto svarstymo iki galutinio priėmimo.

Papildę žinių kraitį, iškeliavome į ekskursiją po Seimą: lankėmės pirmojo atkurtos valstybės Prezidento A. M. Brazausko salėje, kur dabar priimamos Seimo svečių delegacijos ir įrengta prezidento A. M. Brazausko gautų dovanų ekspozicija, pabuvojome Konstitucijos salėje, kurioje susipažinome su parlamentarizmo raida Lietuvoje, tautos kova už laisvę 1991 m. sausio mėn., pamatėme įspūdingo dydžio knygą-Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą sutartį. Daug informacijos suteikė koridoriuose esančios ekspozicijos. Aplankėme švietimo ir mokslo komiteto posėdžių salę ir Seimo narės Dovilės Šakalienės darbo kabinetą.

Lankėmės istoriniuose Seimo I rūmuose, kuriuos lietuviai gynė 1991 m. sausio mėn., kai Lietuvos nepriklausomybę siekė sunaikinti sovietinė karinė jėga. Pabuvojome Kovo 11-osios Akto salėje, kurioje buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė.

Po ekskursijos susitikome su Seimo nare, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nare Dovile Šakaliene, kuri papasakojo apie įstatymų projektų svarstymus, Seimo narių veiklas, supažindino su Lietuvos užsienio politikos ir saugumo aktualijomis.

Dėkojame Seimo narei Dovilei Šakalienei ir jos padėjėjų komandai, kuri mus globojo visą buvimo Seime laiką, už įsimintinas istorijos ir pilietiškumo pamokas.

 

Klasės vadovė Jūratė Jankevičienė

 

 

 

Skip to content