Menu Close

Trumpalaikis projektas „Astronomija Lietuvoje“

Trumpalaikis projektas „Astronomija Lietuvoje“

Astronomijos pamokos kovo 14 dieną vyko kitaip – Etnokosmologijos muziejuje ir Astronomijos observatorijoje. Muziejus ir observatorija įsikūrę Kulionių kaime, Molėtų rajone.

Ekskursija prasidėjo nuo supažindinimo su M. K. Čiurlionio kūryba astronomine tematika, seniai nebenaudojamais matavimo prietaisais, tokiais kaip bezmėnai, rūnų kalendoriai ir kt. Pademonstruotas požiūrio kitimas į Saulės sistemos sandarą, supažindinta su XVII amžiaus artilerijos ir raketų mokslo pasiekimais, šių dienų lietuvių mokslininkų kurtais nano palydovais.

Po ekskursijos vyko edukacija apie meteoritus. Mokiniai supažindinti su žinomiausių meteoritų istorija, kritimo į Žemę pasekmėmis, meteoritų tipais ir jų paieškos galimybėmis. Edukacijai baigiantis buvo pademonstruotos įvairių meteoritų skeveldros.

Etnokosmologijos muziejuje mokiniai buvo supažindinti su senąja lietuvių pasaulėžiūra ir astronomijos bei kosmonautikos raida nuo senovės iki dabartinių dienų. Muziejaus kieme pavaikščiojome apžiūrėjome Saulės sistemos planetų modelius, laiką rodantį saulės laikrodį. Astronomijos observatorijoje buvome supažindinti su jos istorija, Lietuvos astronomų atliekamais darbais ir darbo priemonėmis. Parodytos didžiausių Pasaulio teleskopų nuotraukos ir buvome nuvesti į didžiausio šiaurės Europoje teleskopo bokštą. Apžiūrinėjant teleskopą, buvome supažindinti su jo sandara ir veikimo principu.

Išvykos pabaigoje stebėjome planetas ir kitus dangaus objektus per teleskopą.

 

Mokytojas Kęstutis Kulikauskas

Skip to content