Menu Close

Spalio 8-14 d. mūsų gimnazijos DofE komanda buvo pakviesta dalyvauti LEARNING TOGETHER project – Erasmus+ Rumunijoje

Vyko komanda, kurią sudarė 10 gimnazistų: Klaudija Jurkevičiūtė, Aurelija Nečionytė, Aušrinė Ivanauskaitė, Gabrielė Morkūnaitė, Evelina Racevičiūtė, Mantas Telišauskas, Jokūbas  Guga, Nojus Styra, Martynas. Vaznonis ir  mokytojos Jelena Filatova, Viktorija Kasperiūnienė.

 

https://www.facebook.com/turuliroda/videos/682967958780517/UzpfSTI4MTUwMjE0NTIzNzA4NjoyNDcwNzI3NzQyOTgxMTcx/?eid=ARCTgV1wurSuQ_8B0vhzx2FlEmhidJrK9OH0N4OX1dHWSxnNhNkOADG-QVQU_JH7km4fBeUKuxL9uLjH

Nuskridome su geromis emocijomis, noru pažinti kraštą ,žmones, kultūrą ir susirasti naujų draugų. Autobusas laukė Bukarešto  oro uoste, dar 250 km. ir mes jau vietoje – Ilieni  kaimelio pensionate.

1 diena- susipažįstame su dalyvaujančiais projekte vengrais ir rumunais, pristatome gimnaziją, DofE veiklas. Susipažįstame su kaimeliu ir jos gyventojais. Projekto koordinatorė Kata pasakoja savo sėkmės istoriją ir apie Erazmus+ projektą. Vakare vengrų  grupė pristato vengrų  krašto istoriją ir valgius, kuriuose figūruoja čili pipirai.

2 diena – Rumunų DofE atstovai pristatė savo organizaciją, žygių vadovas pademonstravo būtiną žygio inventorių. Pakartojome palapinės statymą. Vakare žavėjomės temperamentingais  rumunų tautiškais šokiais, bei valgiai .

3 diena – išvažuojame į kaimą pas ūkininką, kuris turi savo žirgyną. Mokomės jodinėti, važinėjamės su vežimaičiu po kalnuotas apylinkes, stebimės  apylinkių gamtos didybe, vaišinamės naminėmis rumunų ūkio vaišėmis. Vakare mūsų komanda pasipuošusi  tautiniais rūbais pristato Lietuvą  per šokius, dainas ir valgius.

4 diena – ryte išvykstame į Sfintu Georgė miestą. Sfintu Georgė – miestas, esantis Kovasnos apskrityje, Transilvanijoje, vidurio Rumunijoje. Apskrities centras. Įsikūręs centrinėje apskrities dalyje, prie Olto upės. 77% miesto gyventojų save laiko vengrais, 22% – rumunais.

Važiuojame  teisiai į kurortinį kalnų miestelį, kuriame prasideda žygis į kalnus. Diena saulėta ir šilta. Kopdami  grožimės nepaprastai gražiais vaizdais, braidome po kalnų ežerėlius. Jaučiamės laimingi įveikę 12-13 km distanciją. Klaudija kuria projekto dainą.

5 diena – paskutinė projekto diena. Rytas saulėtas ir ramus. Sekmadienis. Renkamės centrinėje miesto aikštėje, kurioje „statome medį“, šokame šokį, kartu su Klaudija dainuojame projekto dainą. Po pietų važiuojame į nuotykių parką, ten turime galimybę išbandyti save laipiodami alpinistine sienele, vaikščiodami lygiagretėmis, perkėlomis.

Kalnuose saulė leidžiasi greitai, greitai prabėgo ir mūsų viešnagė. Vakare atsisveikinome su projekto šeimininkais linkėdami vieni kitiems gero ir tikėdami, kad projektas dar bus tęsiamas.

Viktorija Kasperiūnienė

Skip to content