Menu Close

Spalio 13 d. IVc ir e klasių mokiniai lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje bei Vinco Mykolaičio – Putino ir Vinco Krėvės –  Mickevičiaus memorialiniuose butuose

Spalio 13 d. IVc ir e klasių mokiniai lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje bei Vinco Mykolaičio – Putino ir Vinco Krėvės –  Mickevičiaus memorialiniuose butuose. „Pamokų kitaip” tikslas –  susipažinti su XX a. literatūra bei istorija. Tai laikotarpis, kurį teko išgyventi Vincui Mykolaičiui – Putinui bei Vincui Krėvei. Mokydamiesi autentiškoje aplinkoje, suvokiame literatūrą ir istoriją artimiau – tai nebėra tik vadovėlinė medžiaga. Pirmiausia, dvyliktokai aplankė Vinco Mykolaičio – Putino butą. Mokiniai pažvelgė į Putiną per kasdieniškumo prizmę: apžiūrėjo jo asmeninius daiktus, darbo kabinetą, knygas, puikiai išlikusius drabužius. Edukatorė supažindino ir su asmeniškesne rašytojo puse: Putino pomėgiais, charakterio ypatybėmis, santykiais su artimaisiais, draugais. Vinco Krėvės muziejuje išgirdome autentiškus rašytojo balso įrašus. Paskutinis kelionės tikslas – Okupacijų ir laisvės kovų muziejus. Edukacijos metu dvyliktokai buvo supažindinti su XX a. sovietinių represijų istorija, savo akimis regėjo šiurpių nusikaltimų vykdymo vietas, turėjo galimybę prisiliesti prie istorijos tiesiogiai – išgirsti, pamatyti, pajausti, ką jautė tie, kurie buvo įkalinti šaltose kalėjimo kamerose. Įtaigus gido pasakojimo būdas paliko įspūdį ir intrigavo mokinius.

Mokinių nuomone, integruotų pamokų netradicinėse erdvėse reikia daugiau. Tokios pamokos padeda pagilinti ir susieti žinias ir ugdo pilietiškumą.

Šias „pamokas kitaip” suorganizavo lietuvių k. mokytojos R. Grinkienė ir L. Šešetienė, lydėjo soc. pedagogė J. Sokolnikova.

 

Skip to content