Menu Close

Šiandien Tarptautinė tolerancijos diena

,,Užuojauta ir tolerancija yra ne silpnumo, o didelės stiprybės ženklas“ (Dalai Lama).

LAPKRIČIO 16-ĄJĄ DEŠIMTYS TŪKSTANČIŲ MOKINIŲ IŠTIES TOLERANCIJOS RANKĄ

Dešimtys tūkstančių Lietuvos mokinių , tarp jų ir mūsų gimnazijos mokiniai, paminės Tarptautinę tolerancijos dieną – lapkričio 16-ąją. Rekordinis skaičius (virš 1000) mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų atsiliepė į tradicinį Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos kvietimą kūrybiškai paminėti šią datą ir prisijungė prie šiemetinės pilietinės iniciatyvos „IŠTIESK TOLERANCIJOS RANKĄ“.

Minėjimo, jau tapusiu tradiciniu, tikslas – patraukliomis priemonėmis paskatinti mokinius pagalvoti apie toleranciją ir netoleranciją mūsų gyvenime ir istoriniame kontekste (prisiminti nesenus XX a. Lietuvos istorijos faktus kai nacių ir sovietinės okupacijos laikotarpiu netolerancija kitai tautai, socialinei grupei, ar kitaip mąstančiam peraugo į atvirą priešiškumą ir žmonės buvo kankinami, įkalinami ir žudomi).

Tolerancijos idėjų kontekste rankos simbolis neatsitiktinis, nes žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna, visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko ir suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters, skirtingų rasių atstovų. Ir tik nuo mūsų priklauso, kam – geram ar piktam – mes panaudosime savo rankas. Ištiesta ranka – tai atvirumo ir pasitikėjimo ženklas.

1995 m. UNESCO lapkričio 16–ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų. Tais pačiais metais Komisijos iniciatyva Lietuvoje buvo įsteigti pirmieji Pilietiškumo, istorinės atminties ir Tolerancijos ugdymo centrai. Šiandien tokių centrų Lietuvoje veikia 125.

 

Skip to content