Menu Close

Sausio 23 d. Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje lankėsi  svečias iš JAV Joseph Gould – ASSIST valdybos narys

Sausio 23 d. Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje lankėsi  svečias iš JAV Joseph Gould – ASSIST valdybos narys, einantis plėtros ir alumni ryšių komiteto pirmininko pareigas. Jis pasakojo apie ASSIST programą (angliškai – American Secondary Schools for International Students and Teachers ), reikalavimus ir galimybes dalyvauti ir laimėti stipendiją mokytis privačiose Amerikos mokyklose.

Susitikime dalyvavo Vaida Abraškevičiūtė – ASSIST konkurso koordinatorė Lietuvoje. Ji baigė Panevėžio 5-ąją gimnaziją ir mes džiaugiamės, kad ji prisideda prie ASSIST programos  veiklos. Taip pat dalyvavo gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė, anglų kalbos mokytojos ir mokiniai, kurie dalyvavo ASSIST programos veikloje: Domas Būtėnas (IVb) – laimėjo stipendiją ir mokėsi Amerikoje 2021-2022 m.m., Tenesis valstija St. Andrew‘s privačioje mokykloje; Kipras Balzarevičius (IVb) 2020-2021 m.m. – aktyvus programos dalyvis, sėkmingai įveikęs programos etapus ir dalyvavęs interviu; Saidas Starkus (IIe) – 2022-2023 m. m. programos dalyvis, sėkmingai įveikęs pirmojo, antrojo ir trečiojo etapo reikalavimus ir laukiantis kovo mėnesį paskelbtų, ASSIST stipendijos dėl mokymosi vienerius metus Amerikoje, laimėtojų. Linkime Saidui sėkmės!

Kokie moksleiviai dalyvauja ASSIST programoje?

Konkursas yra atviras, tad yra bendruomenių, mokyklų, iš kurių kasmet dalyvauja keli ar net keliolika mokinių. Tiesa, nors konkursas atviras, reikalavimai yra nemaži: moksleiviui reikia užpildyti reikiamus dokumentus, pateikti rekomendacijas iš mokyklos administracijos, matematikos ir anglų kalbos mokytojų, itin svarbu anglų kalbos žinios.

Kviečiami tik pasiruošę moksleiviai. Kitaip sakant, geri rezultatai – labai svarbūs, bet ne mažiau svarbi yra asmenybės raida, nes moksleivis vieneriems metams turi išvykti į kitą šalį, kitą aplinką, todėl konkurso dalyvis turi būti motyvuotas ir apsisprendęs.

Grįžę moksleiviai dalijasi per metus sukaupta patirtimi apie JAV, privačių mokyklų, bendruomenės kultūrą, gyvenimo būdą, mokymosi ir bendravimo ypatumus mokyklos bendruomenėje, su draugais ir visais aplinkiniais. ASSIST programos tikslas, kad ateityje šie studentai siektų panaudoti savo patirtį ir prisidėti prie būsimų studentų galimybės išvykti studijuoti ir prie bendros Lietuvos ateities.

 

Anglų kalbos mokytoja Genovaitė Simanavičienė

Skip to content