Menu Close

Pamoka – paskaita „Holokaustas Lietuvoje“

Gimnazijos Ib, Id, IIe, IId klasių mokiniams pagal projektą „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ vyko pamoka – paskaita „Holokaustas Lietuvoje“, kurią vedė Austrijos organizacijos „Gedenkdienst“ („Atminties tarnyba“) savanoriai Emanuel Vonier ir Gregor Ladler. Gimnazistai buvo supažindinti su Holokausto Lietuvoje istorija, diskutavo tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, dalyvavimo Holokauste priežastys ir t.t. Praktinio užsiėmimo metu gimnazistai susipažino su įvairių rūšių stereotipais ir jų sklaida bei išankstinėmis nuostatomis prieš žydus. Abu užsiėmimai vyko anglų kalba. 

Projektas „Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“ yra organizacijos „Gedenkdienst“ iniciatyva, o šios organizacijos tikslas – atkreipti dėmesį į nacionalsocializmo priežastis ir padarinius, siųsti vieneriems metams savanorius į šalis, kuriose naciai ir jų bendrininkai vykdė nusikaltimus. Lietuvoje projektas, bendradarbiaujant su Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi, vykdomas kasmet nuo 2011 metų.  Į gimnaziją atvyko Emanuel ir Gregor, kurie šiuo metu savanoriauja Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje.

Holokaustas – vienas sunkiausių nusikaltimų pasaulio istorijoje, todėl tokie susitikimai yra itin svarbūs, nes daugiau sužinoję, kalbėdamiesi šia tema geriau suprantame katastrofos mastą.

Renginį organizavo mokytojos Zita Grinienė ir Kristina Žiedelienė

Skip to content