Menu Close

Minime Pasaulinę vandens dieną 2019

 

 

 

 

Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Nepalikime nė vieno be geriamojo vandens“. Pažeidžiamos ekosistemos turi įtakos žmonių vartojimui skirto vandens kiekiui ir kokybei.
Lietuvoje nuo 2000-ųjų metų kovo 22-ąją minime Pasaulinę vandens dieną.

Su vandeniu susijusių užkrečiamųjų ligų problema išlieka viena pagrindinių pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, besivystančiose šalyse nuo žarnyno infekcinių ligų, plintančių dėl nesaugaus vandens ir jo trūkumo, kasmet miršta apie 2 mln. vaikų.

Vanduo yra pagrindinė mūsų kūno sudedamoji dalis, jis būtinas organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti. Todėl specialistų teigimu vandens gėrimas turi tapti įpročiu. Tam pasitarnaus keletas paprastų patarimų:
– Išgerkite stiklinę vandens vos tik atsikėlę iš lovos ryte. Stiklinė vandens puikiai Jus atgaivins.
– Visada nešiokitės pripildomą buteliuką vandens. Tam puikiai tiks daugkartinio naudojimo buteliukas ar gertuvė, kurį galėsite vėl pripildyti. Nauda visokeriopa: galėsite atsigerti bet kuriuo momentu, neišlaidausite pirkdami vandenį, o ir į aplinką pateks mažiau panaudotų vienkartinių pakuočių.
– Gerkite vandenį, o ne saldžius gėrimus. Taip nušausite du zuikius: sumažinsite suvartojamą cukraus kiekį ir gausite daugiau organizmui reikalingo vandens.
– Kai norisi ko nors užkąsti, išgerkite stiklinę vandens. Tai padės numalšinti alkį.
– Turėkite vandens ne tik savo rankinėje, automobilyje, bet ir darbo vietoje.
– Galvokite apie tai, kiek vandens šiandien jau išgėrėte, – tai padės išgerti jo tiek, kiek reikia.
– Mėgaukitės gerdami vandenį!
Biologijos mokytoja Zita Grinienė, visuomenės sveikatos specialistė Virginija Dapkevičienė

Skip to content