Menu Close

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – renginys „Laisvės keliu“

Kovo 7 d. gimnazijoje vyko renginys, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai „Laisvės keliu“. Renginyje dalyvavo miesto gimnazijų mokiniai ir mokytojai. Sveikinimo žodį tarė gimnazijos pavaduotoja ugdymui Jolita Stankevičienė, buvo perduoti renginio globėjos LR Seimo narės Dovilės Šakalienės sveikinimai, istorijos mokytoja kalbėjo apie Lietuvos valstybės nueitą kelią nuo 1918 m. iki 1990 m., Kovo 11-osios akto svarbumą bei Lietuvos pasiekimus ir laimėjimus. Gimnazijos mokiniai parodė istorinę – literatūrinę kompoziciją „Laisvės keliu“, skirtą Kovo 11-ajai „Laisvės keliu: šiandien susitinka praeitis ir dabartis“.
Susikaupę gimnazijų komandų nariai pradėjo konkursą „Laisvės keliu“, kurį sudarė trys dalys. Pirmoji dalis – testai. Ir mokinius, ir mokytojus ypač sudomino klausimai, skirti Panevėžiui: kur įvyko pirmasis LPS Panevėžio iniciatyvinės grupės susirinkimas, kur Panevėžyje įvyko pirmasis masinis Sąjūdžio mitingas, kiek panevėžiečių – Kovo 11osios akto signatarų. Antra konkurso dalis – užkoduotas pokario partizanų tekstas. Pateikus komandoms šifrą, reikėjo atkoduoti tekstą. Ši užduotis komandoms buvo itin įdomi, bet ir sunkiai įveikiama. Vadinasi, partizanai mokėjo gerai saugoti savo paslaptis ir priešas – NKVD negalėjo sužinoti partizanų kovos planų. Trečia dalis – ištraukos iš lietuviškų istorinių filmų: „Vienui vieni“, „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, „Bučiuoju, Juozas“, „Pavergtųjų sukilimas“ ir kt. Mokiniai, peržiūrėję filmo ištraukas, turėjo atpažinti 1918-1990 metų laikotarpio istorinius įvykius ir istorines asmenybes.
Vertinimo komisija, kurią sudarė 5-osios gimnazijos istorijos mokytojai, atidžiai tikrino atsakymus ir skaičiavo taškus. Susumavus rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai:
I vieta – K. Paltaroko gimnazijos komanda
II vieta – 5-osios gimnazijos komanda
III vieta – „Minties“ gimnazija
Renginyje – istorijos pamokoje gimnazistai ne tik pagilino istorijos žinias ir plėtė akiratį, bet ir ugdė pilietiškumą, pasididžiavimą Lietuva ir supratimą, kokia laisvės kaina.
Istorijos mokytojai
       
    
Skip to content