Menu Close

Lektorius Gintaras Sarafinas: „Nesirinkite lengviausio kelio, siekite aukščiausių tikslų. Išėjęs iš komforto zonos, žmogus, kaip asmenybė, subręsta“

Šių mokslo metų vasario mėn. 27 d. gimnazijoje lankėsi lektorius, žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas ir mokiniams skaitė paskaitas apie karjeros planavimą, taip pat juos konsultavo. Su lektoriumi susitiko ir mokinių tėvai/globėjai. Išsamiai ir suprantamai pristatydamas studijų programas Lietuvoje, užsienyje, lektorius ne vienam sujaukė mintis, iškėlė ne tik daugybę klausimų, bet į daugelį iš jų ir atsakė. Lektorius patarė gilintis į pasirinktą studijų programą, o ne į jos „kietai“ skambantį pavadinimą. Jis pasiūlė  būtinai atidžiai perskaityti programos aprašymą, susipažinti su tvarkaraščiais – išsinagrinėti, kokius dalykus teks studijuoti ir ką konkrečiai bus galima dirbti, kokios kompetencijos įgyjamos, baigus studijas. Be to, patarė atkreipti rimtą dėmesį ir į dominančių įstaigų studijų kokybę, nesirinkti „mirštančių“ profesijų, išvardino „amžinas“ profesijas, skatino pasidomėti, ar pasirinkta profesija paklausi darbo rinkoje. Gintaras Sarafinas kalbėjo apie atkaklų savų tikslų siekimą ir įgyvendinimą, apie dažniausiai daromas lemtingas klaidas, renkantis studijas, ir kaip to išvengti, kaip geriau pažinti save. Lektorius pasiūlė mokiniams praleisti po dieną pasirinktuose universitetuose, kolegijose, taip pat profesinėse mokyklose, pamatyti ir išbandyti darbą, kurį atlieka išsvajotų profesijų atstovai. Kaip vieną iš dažnų mokinių klaidų pranešėjas įvardijo tėvų ir draugų įtaką, renkantis profesiją. Svečias ragino moksleivius nesirinkti lengviausio kelio, o siekti aukščiausių tikslų. „Išėjęs iš komforto zonos, žmogus, kaip asmenybė, subręsta,“ – žurnalistas kalbėjo įtaigiai, pateikė realių gyvenimiškų situacijų, praktiškai parodė, kur, kaip ir ko ieškoti internete, dalinosi aktualiomis ir informatyviomis nuorodomis. Sarafinas patarė, dar besimokant gimnazijoje, lankyti kursus, rinktis modulius profesinėje mokykloje, mokytis amato, pabrėžė savanorystės naudą.

Svečias su tėvais ir mokytojais pasidalino patirtimi, kaip padėti vaikui rinktis savo gyvenimo kelią.

Dėkojame lektoriui už informatyvias, praktiškas paskaitas, dalykiškas konsultacijas, kurios ugdo savarankišką bei kritiškai mąstančią jaunąją kartą.

 

Koordinatorė karjerai gimnazijoje Justina Novokreščenichienė

   

Skip to content