Menu Close

Kvalifikacijos kėlimo kelionė „STEAM ugdymas Estijos švietime“

Kovo 4 – 8 d. Panevėžio 5-sios gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Zita Grinienė dalyvavo projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“  komandiruotėje – stažuotėje „STEAM ugdymas Estijos Švietime“. Stažuotės metu aplankytos: Talino 21-oji mokykla, Talino Mustamae Valstybinė gimnazija ir  STEAM veikloms įgyvendinti  Talino Health Museum (medicinos muziejus), Tartu Jaan Poska Gimnasium, Baltijos šalių mokslo ir žinių AHHAA centras. Susitikta su Tartu savivaldybės vicemeru Mr. Lemmit Kaplinski, Tartu miesto švietimo ir kultūros dapertamento vadovu Mr. Riho Raave. Kvalifikacinėje kelionėje Estijoje lydėjo Estijos švietimo ekspertai Sirje ir Georg Aher.

Talino 21-oji mokykla viena seniausių ir didžiausių mokyklų Estijoje. Joje mokosi 1400 mokinių ir dirba 80 mokytojų. Ji nuolat patenka į geriausių Estijos vidurinių mokyklų dešimtuką. Joje studijų organizavimas glaudžiai susijęs su europinių kompetencijų ir pagrindinių įgūdžių reikalavimais. Mokyklos direktorius pristatė mokyklos vertybines tradicijas ir ugdymo(si) specifiką. Akcentavo, kad gerų  rezultatų siekiant svarbu laikytis taisyklių ir suprasti kad mokymasis nėra lengvas, nes jis reikalauja daug pastangų.

Antra aplankyta Mustamae Valstybinė gimnazija. Tai – nauja, rudenį Taline atidaryta mokykla (2023 metais atidarytos 3 naujos mokyklos). Mustamae gimnazija  įkurta Talino technologijos ir technologijų universiteto miestelyje. Mokyklos mokymo programa sudaryta įvairiai, bet svarbiausia vieta skiriama partnerių teikiamoms galimybėms. Mokiniai, be nacionalinės ugdymo programos renkasi savo pomėgiais pagrįstą studijų kelią iš daugelio variantų.

Trečioji mokykla Tartu mieste: Tartu Jaan Poska Gimnasium. Joje yra 16 klasių, mokosi 584 mokiniai. Mokykla siūlo pasirenkamuosius kursus mokyklos pastate , bet ir už mokyklos ribų: Tartu vaikų meno mokykloje, Talino technologijos universiteto Tartu kolegijoje, Estijos skrydžių akademijoje, Tartu kalėjime. Kursui skirta viena diena savaitėje.

Aplankyti du su ugdymo įstaigomis glaudžiai bendradarbiaujantys muziejai, kurie siūlo STEAM pamokas pagal ugdymo programas. Baltijos šalių mokslo ir žinių centre AHHAA supažindinama su fizikos dėsniais, chemijos įdomybėmis, biologijos dėsningumais. Čia eksperimentuojama, išbandomi įvairūs prietaisai, paliečiamos įvairios medžiagos, stebimas vystymasis nuo ląstelės iki gimimo.

Talino sveikatos muziejuje taip pat mokomasi STEAM dalykų, kurie mokiniams labai patinka. Tartu rotušėje vyko susitikimas su Tartu savivaldybės vicemeru Mr. Lemmit Kaplinski ir Tartu miesto švietimo ir kultūros dapertamento vadovu Mr. Riho Raave. Jie pristatė Estijos švietimo sistemą, įtraukųjį ugdymą, ukrainiečių integraciją į ugdymą. Akcentavo, kad svarbiausia švietimo sistemos vertybė yra pasitikėjimas ir bendradarbiavimas.

Panevėžio miesto švietimo darbuotojų stažuotės veiklos buvo baigiamos programos ir patirčių aptarimu su Estijos švietimo ekspertais Sirje ir Georg Aher.

 

Skip to content