Menu Close

„Kuriu, skiriu Lietuvai“

Šimtmečio renginiai tęsiasi…

Priešistorė: visą mėnesį gimnazijos mokiniai bei jų tėveliai, mokytojai galėjo svajoti, kurti, žodžiu, rengtis šventei „Kuriu, skiriu Lietuvai“. Ir atėjus tai išsipildymo dienai – kovo 29-ajai, visi rinkosi į netradicine erdve virtusią gimnazijos aktų salę. Prasidėjo šventė, kurią iš tiesų galėtume vadinti švente sielai. O klausimas, kuo šiandien stipri 5-oji gimnazija, virto labai aiškiu atsakymu – bendryste. Mokinių ir mokytojų, gimnazijos ir tėvelių (senelių), dviejų stipriausių Panevėžio gimnazijų bendryste.

Akivaizdus šios bendrystės pavyzdys renginio vedėjų pora – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Lina Šešetienė ir jos IVb klasės mokinys Ignas Stanislovaitis. Šarmingi vedėjai kūrė nepakartojamą šventės atmosferą.

Šis renginys dar kartą parodė, kiek talentų slypi mūsų gimnazijoje. Netikėtumas – naujai susikūręs jungtinis Panevėžio 5-osios ir Juozo Balčikonio gimnazijų mišrusis choras, dalyvavęs Pasaulio lietuvių Dainų šventės perklausoje ir iškovojęs teisę dalyvauti vasarą vyksiančioje dainų šventėje. Šis choras savo atliekamais kūriniais bei profesionalumu pavergė visus.

Šventės metu ne vieną kartą patyrėme netikėtumą ir nuostabą. Pirmiausia tai buvo poeto Incognito eilės, toliau sekė įspūdingų darbų autorės anglų kalbos mokytojos Gintarės Žindulienės pristatyta tapybos paroda. Nuostabus jausmas apėmė, kai Jokūbui Jurėnui  už profesionaliai atliktą kūrinį „Karibų piratai“ visa salė plojo atsistojusi ir šaukė „Bravo“. Tokios pačios stiprios emocijos užplūdo širdis užgrojus Ryčio Raginio armonikai.

Sužavėjo ir talentinga jauna asmenybė, dainininkė ir dainų autorė Klaudija Jurkevičiūtė, atlikusi dvi savo kūrybos dainas. Abejingų nepaliko apie skausmingą ir dramatišką meilę dainavusi balsingoji Meda Keršulytė. O mums visiems jau pažįstamas muzikos mokytojos Rūtos Remenytės-Linkonės vadovaujamas „Muzikos studijos“ pasirodymas pripildė širdis džiugių jausmų, polėkio…

Kad geroms fotografijoms nėra jokių taisyklių, o yra tik geros fotografijos, įrodė fotografai – fizikos mokytoja Loreta Geleževičiūtė, ketvirtokė Kotryna Daraškevičiūtė ir antrokas Martynas Stankevičius.

Kad muzika, kaip teigė dar senovės Antikos mąstytojai, yra aukščiausia meno forma, įrodė visi muzikuojantys atlikėjai, tarp jų ir Viktoras Markovas, Viltė Šabaniauskaitė ir Domantė Lyškutė bei gimnazistų kvartetas – Domantė Lyškutė, Ieva Balazarevičiūtė, Livija Jankevičiūtė ir Tadas Raudonis.

Renginio pabaigoje vėl visus netikėtai nustebino dar du mokytojai, eksponavę savo darbus. Biologijos mokytojos Virginijos Kizienės nėrinių vingrieji raštai rašteliai, nunerti vasarą ant Baltųjų Lakajų ežero kranto, tarsi nukėlė į laikus, kai atvėręs savo močiutės kraičio skrynią galėjai aiktelėti… O technologijų mokytojo Gintauto Lataičio simegrafijos darbai supažindino visus su šiuo pakankamai retu meno žanru. Ir labai nuoširdžiai renginį baigė pirmokės Karinos Bučinskaitės ir jos močiutės Dalės Oniūnienės darbo pristatymas. Taigi, kaip apibendrino renginio vedėjai, po šios šventės mūsų sielos, palytėtos meno šviesos, prisipildė gėrio, grožio ir įstabios bendrystės jausmų.

Juk, anot gimnazijos direktorės Daivos Dapšauskienės, bendrystė, kūryba ir talentingi žmonės tiesia kelius į ateitį.

Šventė, papildyta jaunųjų kūrėjų medijų darbais, tęsėsi ir penktadienį.

P. S. Laukite tęsinio… Šventės tęsiasi…

100GR

Skip to content