Menu Close

Kultūrinė – pažintinė diena, skirta ugdymo karjerai

Š. m. vasario 8 d. gimnazijoje vyko kultūrinė – pažintinė diena, skirta ugdymo karjerai. Visų klasių mokiniai tą dieną turėjo įdomią nepamokinę veiklą.

Ia,c,e,f klasės dalyvavo projekte „Auksinės minutės“. „Auksinės minutės“ – savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, organizuojamas Jaunųjų gydytojų asociacijos ir bendraminčių, kurio metu siekiama gerai apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes. „Auksinių minučių“ savanorių komandos vyksta į mokyklas visuose Lietuvos kampeliuose ir pagal naujausias Europos gaivinimo tarybos gaires veda praktinius 2 valandų gaivinimo mokymus 13-19 metų moksleiviams.

Ib,d klasės Panevėžio turizmo informaciniame centre dalyvavo edukacinėje programoje „Panevėžys“. Mokiniai susipažino su gido ir teismo darbuotojų specialybėmis, domėjosi Panevėžio miesto istorija, įgijo įvairios patirties, naujų gebėjimų planuojant karjerą.

Dalis II – IV klasių mokinių vyko į parodą „Studijos 2018“ Vilniaus Litexpo parodų rūmuose. Vaikai susipažino su studijomis, studijų programomis Lietuvos ir užsienio kolegijose ir universitetuose, dalyvavo susitikimuose, seminaruose ir diskusijose.

Kiti mokiniai, kurie nevažiavo į Vilnių, aplankė šias įmones/įstaigas:

UAB Schmitz Cargobull Balticsupažindino su krovininių automobilių priekabų, puspriekabių, izoterminių kėbulų, šaldytuvų, jų dalių gamyba.

UAB „Adax“ – supažindino su darbu „Adax“ gamykloje, techninėmis specialybėmis, naujomis technologijomis, buitinių elektrinių šildytuvų  gamyba.

Panevėžio TLK (teritorinė ligonių kasa). Mokiniams buvo pristatyta ligonių kasų veikla, papasakojo, kokių profesijų atstovai dirba Panevėžio TLK, kokios yra darbo perspektyvos. Taip pat buvo kalbama apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) principus ir įmokų mokėjimą, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės svarbą, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką Lietuvoje ir užsienyje. Tai aktualu, nes su PSD neišvengiamai susiduria visi baigusieji mokyklas ir pradedantys dirbti asmenys. Žinoti šios sistemos principus jauniems žmonėms svarbu dėl to, kad jie netaptų “Sodros” skolininkais ir ateityje nenukentėtų finansiškai.

Panevėžio Kolegijoje socialinių mokslų fakulteto dekanė Laima Skauranė gimnazistams skaitė paskaitą „Ateities verslininko portretas“.

IVe,f klases gimnazijoje aplankė mūsų buvęs mokinys Domantas Simėnas. Jis Notingemo universitete (Jungtinė Karalystė) apgynė politikos mokslų bakalauro ir magistro laipsnius. Grįžo į Lietuvą. Šiuo metu – VšĮ „Investuok Lietuvoje“ administruojamos Jaunųjų profesionalų programos „Kurk Lietuvai“ projektų vadovas, dirba Panevėžyje su investicinės aplinkos ir konkurencingumo gerinimo projektu. Studijų metais buvo savanoriu lietuvių bendruomenėje, dalyvavo organizuojant iniciatyvą „Ištiesk ranką Ukrainai“, buvo Baltųjų pirštinių iniciatyvos Panevėžio regiono koordinatorius. Įkalbėk.lt dalyvis ir valdybos narys, jaunimo iniciatyvų organizatorius. Panevėžio m. Tarybos narys. Domantas Simėnas mokiniams skaitė paskaitą „Kaip nuvažiuoti iki stotelės „sėkminga karjera“?“.

Informaciją paruošė ugdymo karjerai specialistės Jelena Užalinskienė ir Elvira Vaisiauskienė

Skip to content