Menu Close

Fizinis aktyvumas – tiesus kelias į psichikos sveikatą

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, miesto gimnazijose 2019 metų rugsėjo–lapkričio mėnesiais vyks projektas ,,Stiprus ir sveikas emociškai“, finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projekto tikslas – suteikti paaugliams galimybę geriau pažinti save, kaip asmenybę, pažinti ir suprasti kitus, padėti paaugliams išmokti valdyti baimes, probleminį elgesį, depresijas per įvairias fizinio aktyvumo veiklas, ugdyti pasitikėjimą savimi, informuoti tėvus apie psichikos sveikatos svarbą, ugdant vaikus, kaip asmenybes. Suteikti tėvams informacijos apie fizinio aktyvumo užsiėmimų įtaką vaikų psichikos sveikatai.

Vykdant projektą ,,Stiprus ir sveikas emociškai“,  psichologai skaitys paskaitas siekdami supažindinti gimnazistus su psichikos sveikatos svarba asmenybės formavimuisi, mokymuisi, aktyvios fizinės veiklos reikšme emocijų valdymui. Vyks šiaurietiško ėjimo užsiėmimai. Šis ėjimas sujungia žmogaus prigimtines savybes – vaikščiojimo paprastumą ir prieinamumą su ypač aktyvia viršutinės kūno dalies veikla – smegenų veikla: tai koncentruoja einančiojo dėmesį į ėjimo techniką, ir  taip atitraukia mintis nuo įvairių stresorių ir sukuria geras emocijas. Vyks užsiėmimai baseine. Fiziniai pratimai vandenyje naudingi psichologinei būsenai gerinti, nes vanduo leidžia atsipalaiduoti, mažina įtampą, padeda atitrūkti nuo streso, pasitikėti savo jėgomis.

Fizinis aktyvumas būtina laimės sąlyga. Aristotelis sakė – „Gyvybė reikalauja judėjimo“ – ir tai reikia suvokti pačia plačiausia prasme.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Dapkevičienė

Skip to content