Menu Close

Dėl gimnazijos mokinių rūkymo

Gerbiami tėveliai,

Gimnazijos darbuotojai imasi visų prevencinių priemonių dėl gimnazijos mokinių rūkymo (mes kalbamės su gimnazijos vaikais ir jų tėvais(globėjais), rašome pastabas į elektroninį dienyną, prisirūkiusiems neleidžiame dalyvauti pamokose ir pan.), bet vieni be Jūsų pagalbos mes bejėgiai. Todėl dar kartą prašome Jūsų pasikalbėti su vaikais dėl rūkymo gimnazijoje ir už jos ribų. Vyresnių klasių mokiniai prieš pamokas ir pertraukų metų rūko nuosavuose automobiliuose.

Gimnazijos administracija nuolat gauna aplinkinių namų gyventojų skundus dėl mokinių rūkymo. Informuojame Jus, kad paruošėme „Rekomendacijas – patarimus dėl rūkančių mokinių“, kurias skelbėme netoli gimnazijos esančių daugiabučių namų laiptinėse.

Rekomendacijos – patarimai dėl rūkančių mokinių

Suprantame Jūsų reiškiamą nepasitenkinimą rūkančiais vaikais, kurie būriuojasi prie jūsų namo laiptinių (laiptinėje), leidžia tabako dūmus (arba garus) prie Jūsų langų/balkonų, spjaudo ir mėto nuorūkas bei šiukšles.

Jūsų teises ir informuoti apie tai, kaip mes KARTU galėtume kovoti su šia blogybe.

Pastebėjus taisyklių dėl tvarkos, švaros ir triukšmo pažeidimų prašome pranešti  telefonu 8-45 501 393, el. paštu  viesojitvarka@panevezys.lt arba atvykti į Panevėžio miesto savivaldybės priimamąjį (1 darbo vieta). Taip pat Jūs galite fotografuoti/filmuoti rūkančius (darančius pažeidimą) telefonu ar fotoaparatu, o nuotraukas siųsti ten pat – į Panevėžio miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrių.

Arba skambinti telefonu 112, bet šiuo telefonu, greičiausiai, Jūsų pranešimą priims kartu su pareiškimu, kai yra įvykęs konfliktas.

Punktas iš Panevėžio miesto tvarkymo ir švaros taisyklių (patvirtintu Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2014 m. gegužės 29 d. sprendimu Nr. 1-156):

Asmenims draudžiama:

21.1. mėtyti nuorūkas, popierius, prekių pakuotes, kitokias atliekas ar kitaip šiukšlinti bendrojo naudojimo teritoriją, laužyti suoliukus, eismo reguliavimo priemones, vaikų žaidimų aikštelių ir kitus bendrojo naudojimo įrenginius.

 Pagarbiai

Panevėžio 5-osios gimnazijos administracija

Gerbiami tėveliai, dar kartą primename, kad rūkymą mokykloje ir jos teritorijoje reglamentuoja Šie Lietuvos Respublikos teisės aktai:

Lietuvos Respublikos Tabako kontrolės įstatymo

14 straipsnis. Tabako gaminių vartojimo ribojimas.

Lietuvos respublikoje rūkyti draudžiama:

1) visose ugdymo, auklėjimo, sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat salėse, kuriose vyksta sporto varžybos bei kiti renginiai;

Administracinių teisės pažeidimų kodekso

185 straipsnis. Rūkymas vietose, kuriose draudžiama tai daryti.

Rūkymas vietose, kuriose pagal savivaldybių tarybų sprendimus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties eurų;

Rūkymas vietose, kuriose pagal įstatymus draudžiama tai daryti, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo dvidešimties iki penkiasdešimties eurų;

Tėveliai-apsaugokite-savo-vaikus-nuo-rūkymo

 

Skip to content