Menu Close

Dalyvaujame ASSIST programoje

 Nuo 1992-1993 mokslo metų JAV privačių mokyklų asociacijos įkurta nepelno siekianti organizacija ASSIST suteikia Lietuvos vidurinių mokyklų dešimtų klasių moksleiviams galimybę metus laiko (vienuoliktoje klasėje) mokytis JAV privačiose mokyklose. Tai puikų išsilavinimą teikiančios mokyklos, į kurias moksleiviai iš JAV ir viso pasaulio patenka konkursų būdu.  Nuo 2003-iųjų metų lietuvaičių moksleivių galimybę metus praleisti mokantis JAV remia Kazickų šeimos fondas. Kasmet šia galimybe sėkmingai pasinaudoja šeši ar septyni šalies moksleiviai.

Programai tobulėjant, o ir dėka Kazickų fondo prezidentės Jūratės Kazickaitės iniciatyvos, ASSIST programa bendradarbiavimui pasirinko tik pačias geriausias JAV privačias mokyklas.

Žinoma, Lietuvoje yra ne viena mainų programa, tačiau ASSIST ypatinga tuo, kad mokiniai gali mokytis privačiose Amerikos mokyklose, kurios – itin aukšto lygio. Besimokantiems čia tenka ne tik „pakloti“ nemenką sumą už vienerius mokslo metus, bet, kas svarbiausia, atitikti reikiamą žinių lygį. Vidutiniškai mokslo metai mokykloje, kuri suteikia mokiniui ir gyvenimo sąlygas, kainuoja apie 62 tūkst. JAV dolerių, tad nieko keisto, kad tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje yra nedaug šeimų, galinčių sumokėti tokią sumą.

Kazickų šeimos fondas jau daugelį metų skiria $21,000, padengdamas trijų moksleivių kelionės, pragyvenimo, draudimo išlaidas. Dar trys moksleiviai pernai buvo paremti buvusių ASSIST programos studentų iš Lietuvos dosnumo ir energingos veiklos dėka. JAV Ambasada Vilniuje yra įsteigusi dvi papildomas stipendijas konkurso laureatams, kuriems sunku sumokėti nustatytą šeimos mokestį.

Praeitais mokslo metais septyni Lietuvos  stipendininkai, remiami Kazickų šeimos fondo,  turėjo galimybę mokytis privačiose Amerikos mokyklose. Stipendiją laimėjo ir vienerius metus Amerikoje mokėsi  mūsų gimnazijos mokinys – Emilijus Alekna,  IVd klasė.

Grįžę moksleiviai dalijasi per metus sukaupta patirtimi apie JAV, privačių mokyklų, bendruomenės kultūrą, gyvenimo būdą, mokymosi ir bendravimo ypatumus mokyklos bendruomenėje, su draugais ir visais aplinkiniais. ASSIST programos tikslas, kad ateityje šie studentai siektų panaudoti savo patirtį ir prisidėtų prie būsimų studentų galimybės išvykti studijuoti bei prie bendros Lietuvos ateities.

Džiaugiamės, kad grįžęs Emilijus lankėsi mūsų gimnazijos ASSIST programos užsiėmimuose ir pasakojo apie savo patirtys Amerikoje. Jis kvietė mokinius aktyviai dalyvauti programos veikloje.

Kokie moksleiviai dalyvauja ASSIST programoje?

Konkursas yra atviras, tad yra bendruomenių, mokyklų, iš kurių kasmet dalyvauja keli ar net keliolika mokinių. Tiesa, nors konkursas atviras, reikalavimai yra nemaži: moksleiviui reikia užpildyti reikiamus dokumentus, pateikti rekomendacijas iš mokyklos administracijos, matematikos ir anglų kalbos mokytojų, itin svarbu anglų kalbos žinios.

Geri rezultatai – labai svarbūs, bet ne mažiau svarbi yra asmenybės raida, nes moksleivis vieneriems metams turi išvykti į kitą šalį, kitą aplinką, todėl konkurso dalyvis turi būti motyvuotas ir apsisprendęs.

Plačiau apie ASSIST programą, galimybes dalyvauti šioje veikloje, papasakojo į mūsų gimnaziją atvykę svečiai: ASSIST koordinatorius Lietuvoje Zenonas Bedalis ir koordinatorius Amerikoje Woody Rutter. Lapkričio 6 d.susitikime su svečiais dalyvavo I – II klasių mokiniai. Emilijus Alekna pasakojo apie mokslo metus Amerikoje, atsakė į mokinių klausimus.

Šiais mokslo metais neformaliojo ugdymo ASSIST programos veikloje mūsų gimnazijoje aktyviai dalyvavo Domantė Lyškutė, II b klasė, Martynas Vaznonis, II d klasė, Greta Tamoliūnaitė, II d klasė, Edgaras Iljinas, IIe klasė, Gabija Daniševičiūtė, IIe klasė, Klaudija Praulionytė, IIe klasė, Tadas Raudonis, IIa klasė, Gabija Mažylytė, IIa klasė, Liepa Velutytė, IIa klasė, Aronas Canbolat,  II b klasė, David Grafman, IIa klasė.

Mokiniai lankė užsiėmimus, rašė esė apie save, savo veiklą, popamokinius užsiėmimus, bendravo su anglų kalbos ir matematikos  mokytojomis, gimnazijos direktore Daiva Dapšauskiene, klasės vadovėmis, kurios rašė mokiniams rekomendacijas, mokiniai kantriai ir atidžiai pildė dokumentus anglų kalba ir sėkmingai  įveikė pirmojo etapo reikalavimus.

Dėkojame mokytojams,  gimnazijos direktorei, IV d klasės mokiniui Emilijui Aleknai už pagalbą ASSIST programos užsiėmimuose. Gruodžio 16 d. mokiniai vyks į Kauną ir rašys  anglų kalbos testą, o sausio mėnesį dalyvaus interviu. Kovo mėnesį bus paskelbti stipendijos laimėtojai.

Sveikiname mokinius įveikus pirmąjį  programos etapą!

Džiaugiamės ir linkime  mokiniams kuo didžiausios sėkmės laimėti stipendiją metams mokslui Amerikoje!

Skip to content