Menu Close

Aktyviausios mokyklos gimnazistai diskutavo ligonių kasoje

Grupė aktyviausiai Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) organizuotoje viktorinoje „Ar viską žinai apie sveikatos draudimą ir ne tik?“ dalyvavusios Panevėžio 5-osios gimnazijos  mokinių praėjusį penktadienį apsilankė Panevėžio TLK. Nors paskatinamąjį viktorinos prizą šįmet pasisekė laimėti tik vienai dalyvei, apie 20 iš pusantro šimto šios mokyklos viktorinos dalyvių kartu su mokytoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste atvyko į ligonių kasą padiskutuoti apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), sužinoti, ties kuriais klausimais, atsakydami į juos, suklydo, taip pat išbandyti  jėgas momentinėje viktorinoje.

Mokinius į Panevėžio TLK atlydėjusi gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Jolita Stankevičienė pažymėjo, kad II klasių gimnazistai šįmet nebuvo pirmieji spalį vykusios viktorinos dalyviai dėl savo užimtumo, tačiau suspėjo laiku išsiųsti atsakymus ir buvo labai aktyvūs.

Gimnazistai, pasak mokytojos, užduotis savarankiškai atliko per informacinių technologijų pamoką, nes kartu tai buvo naudinga ir dėstomam dalykui – vaikai mokėsi rinkti raktinius žodžius, pagal juos ieškoti informacijos, o kad viktorina buvo internetinė, tai ir lavino dalyko įgūdžius.
Ne vienus metus prie mokinių dalyvavimo ligonių kasos viktorinoje prisidedanti pedagogė sakė ir pati kasmet mielai atnaujinanti žinias, susijusias su PSD ir ligonių kasų veikla, tad, jei vyktų konkursas suaugusiesiems, irgi galėtų dalyvauti.

Vadovaujantis viktorinos taisyklėmis, Panevėžio TLK direktoriaus padėkos raštas ir paskatinamasis prizas skirtas II a klasės mokinei Emai Akelaitytei, surinkusiai 29 taškus. Padėkos ir paskatinamieji prizai taip pat skirti dviem informacinių technologijų mokytojoms – Jolitai Stankevičienei ir Editai Janulionienei bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistei  Virginijai Dapkevičienei – už aktyvų mokinių skatinimą dalyvauti viktorinoje.

Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė, apibendrinusi viktorinos rezultatus, pasidžiaugė, kad Panevėžio 5-oji gimnazija, ne vienus metus dalyvaujanti viktorinoje, šįmet renginiui padovanojo neįtikėtinai daug dalyvių – 150. Nors daugumos rezultatai šįkart nebuvo priziniai, atskirai paminėtos 4 mokinės, kurioms nedaug trūko iki laimėjimo. Joms įteikta po Valstybinės ligonių kasos išleistą 2020 metų kalendorių.

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė paprastai ir su pavyzdžiais aiškino svečiams, kam reikalingas PSD, kodėl suaugusiesiems svarbu juo rūpintis nuolat, kokios naudos jis suteikia, dėstė, kuriais atvejais reikia įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę, o kuriais ji – nebūtina, perspėjo, kaip elgiantis padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui.

Momentinė viktorina vyko diskusijų pagrindu: Panevėžio TLK svečiai stengėsi ne tik atsakyti į klausimus, bet ir pasvarstyti, kodėl tokie, o ne kitokie atsakymai yra teisingi, papasakoti, ką plačiau žino įvairiomis temomis. Mokiniai samprotavo, kas nutiktų, jei Lietuvos valstybė per PSD sistemą neužtikrintų  medicinos pagalbos žmogui susirgus, kodėl reikia mokėti PSD, nors ir jaučiamės sveiki, nesigydome, kodėl svarbu apsidrausti sveikatą ir pan. Svečiams ne iš karto pavyko atspėti, kiek maždaug ligonių kasa sumoka gydymo įstaigai už 1 pacientui atliktą inksto transplantaciją ir gydymą, kiek gali siekti vaistų kaina nuo krūties vėžio PSD neapsidraudusiam pacientui, kiek visos ligonių kasos kartu sudėjus mokėjo pernai gydymo įstaigoms ir vaistinėms už gyventojams suteiktas paslaugas, išduotus kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones.

Primename, jog aštuntą organizuotoje Panevėžio TLK viktorinoje iš viso dalyvavo 341 mokinys iš 19 mokyklų, 8 savivaldybių – Panevėžio miesto ir rajono, Biržų, Ignalinos, Kupiškio, Pasvalio, Utenos ir Zarasų rajonų. Tai buvo pats didžiausias dalyvių skaičius per visus viktorinų organizavimo metus. Nugalėtojais paskelbta 10 pirmųjų, teisingiausiai atsakiusių į daugiausia viktorinos klausimų. Dar 16-ai dalyvių, po nugalėtojų teisingiausiai atsakiusių į klausimus, komisija skyrė paskatinamuosius prizus. Viktorinoje per 8 metus iš viso dalyvavo daugiau kaip 1500 mokinių. Iš jų laimėtojais tapo arba paskatinamuosius prizus laimėjo 212.

Ligonių kasos specialistai dėkoja visiems dalyviams ir mokytojams bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, daug prisidėjusiems prie viktorinos sėkmės.

Teisingi viktorinos atsakymai ir jos visi laimėtojai skelbiami interneto svetainėje www.paneveziotlk.lt (paspaudus reklamjuostę „Mokiniams skirta viktorina“).

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (www.paneveziotlk.lt)

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

 

 

 

Skip to content