Kovo 5 d. gimnazijoje vyko renginys „Laisvės keliu“, skirtas Kovo 11-ajai – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, kuriame dalyvavo miesto gimnazijų mokinių komandos, 5-osios gimnazijos III klasių mokiniai, mokytojai.
Sveikinimo žodį tarė gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė. Renginį globoja LR Krašto apsaugos ministrė Dovilė Šakalienė, kurios sveikinimus perdavė gerb. Ministrės patarėjas Dovydas Šotland-Juzefovičius.
5-osios gimnazijos mokiniai parodė istorinę-literatūrinę kompoziciją, skirtą Kovo 11-ajai: „Laisvės keliu: Lietuvos moterys istorijoje ir dabartyje“, kurią labai susidomėję žiūrėjo atvykusių gimnazijų mokytojai ir mokiniai.
Susikaupusios gimnazijų komandos pradėjo konkursą „Laisvės keliu“, kurį sudarė trys dalys. Pirmoji dalis-testai, kuriems reikėjo gero istorijos išmanymo. Antra konkurso dalis – kryžiažodis, skirtas Lietuvos partizaniniam karui prieš Sovietų Sąjungą. Ši dalis buvo labai įdomi, pareikalavo ne tik žinių, bet ir loginio mąstymo, tačiau, kaip mokiniai komentavo, tai sunkiai įveikiama užduotis. Trečia dalis-tai ištraukos iš lietuviškų istorinių filmų: „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Šuolis“, „Dievų miškas“, „Audra prie Mėmelio“ ir kt. Mokiniai, pažiūrėję filmo ištrauką, turėjo atpažinti 1918-1990 metų laikotarpio istorinį įvykį, istorinę asmenybę ir nurodyti priežastis, pasekmes, istorinę reikšmę.
Vertinimo komisija, kurią sudarė 5-osios gimnazijos istorijos mokytojai, atidžiai tikrino atsakymus ir skaičiavo taškus. Susumavus rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai:
I vieta – K. Paltaroko gimnazijos komanda
II vieta – J. Balčikonio gimnazijos komanda
III vieta – 5- osios gimnazijos komanda.
Pasibaigus konkursui, visi mokytojai ir mokiniai gavo rėmėjų dovanas. O mus rėmė:
LR Krašto apsaugos ministerija ir J. Masiulio knygynas. Ačiū rėmėjams !!!
Istorijos mokytojams buvo įteiktos vardinės Krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės padėkos.
Renginys „Laisvės keliu“ – tai ne tik puiki istorijos pamoka, kurioje mokiniai pagilino istorijos žinias ir plėtė akiratį, bet ir ugdė pilietinį sąmoningumą, pasididžiavimą Lietuva ir supratimą, kokia laisvės kaina.
Jūratė Jankevičienė, istorijos mokytoja













