Menu Close

Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metis

                        Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metis

Gegužės 12 d. aktų salėje vyko atvira integruota istorijos, pilietiškumo ir IT pamoka „Lietuvos narystės ES 20-metis“, kurią vedė istorijos mokytoja Jūratė Jankevičienė ir gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, IT mokytoja Jolita Stankevičienė. Pamokoje dalyvavo IV klasių mokiniai.

Pamokos tikslas-įvertinti Lietuvos narystės ES politinę, ekonominę, kultūrinę reikšmę. IV klasių mokiniai, iš anksto gavę užduotis ir dirbę grupėse, parengė pranešimus ir juos pristatė mokiniams. IV e kl. mokinės Saulė Sudintaitė ir Augustė Vasilytė nagrinėjo ES įkūrimo priežastis, plėtrą, aptarė šių dienų ES situaciją. IV e kl. mokinės Kotryna Jackevičiūtė ir Greta Stakionytė pristatė svarbiausias ES institucijas: jų sudarymo principus, veiklas, atsakomybes, ES piliečių dalyvavimą, priimant nutarimus. IV c kl. mokiniai Dominykas Gūra ir Matas Juozapaitis aiškino Lietuvos įstojimo į ES priežastis ir sąlygas, aptarė tuo metu Lietuvai keliamus politinius ir ekonominius reikalavimus. 2003 m. Atėnuose Lietuva pasirašė stojimo į ES sutartį, o šalyje įvykusio referendumo metu apie 90 proc. dalyvavusių Lietuvos piliečių pritarė šalies narystei ES ir jau 20 metų Lietuva kartu su kitomis 26 valstybėmis eina šiuo Europos keliu. Pristatymo pabaigoje mokiniai įrodė ES narystės naudą Lietuvai, palygindami Panevėžio ekonominę ir kultūrinę situaciją prieš įstojimą Į ES ir dabar.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Erasmus+ koordinatorė gimnazijoje Jolita Stankevičienė pratęsė ES giją iki gimnazijos, parodydama aktyvų gimnazijos mokytojų ir mokinių dalyvavimą Erasmus+ : aptarė projektus, kuriuose dalyvavo gimnazija ir vykusius įvairiose Europos šalyse, mokytojų ir mokinių veiklas, ugdomas pažinimo, komunikavimo, kultūrinę, kūrybiškumo, skaitmeninę kompetencijas.

 

Istorijos mokytoja Jūratė Jankevičienė

 

 

Skip to content