Menu Close

Vasario 16-oji Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje: einant pilietiškumo keliu

Panevėžio 5-oji gimnazija kartu su Lietuva švenčia Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Mokykla turi ypatingą tradiciją  – Vasario 16-osios proga vyksta pilietiškiausio abituriento rinkimai. Šiais metais rinkimai įvyko jau septynioliktą kartą.

Viskas prasidėjo 2005 m., kai UAB „Linas ir viza“ (dabar AB „Linas Agro Group“), atstovaujama generalinio direktoriaus pavaduotojo Andriaus Pranckevičiaus, ir Panevėžio 5-oji vidurinė mokykla (dabar 5-oji gimnazija), atstovaujama direktoriaus Antano Donielos, pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Nuo 2020 m. konkursas pavadintas „Mokyklos pilietis“. Kasmet, balsuojant mokytojams ir mokiniams, išrenkami trys stipendijos laimėtojai, o ketvirtos vietos nugalėtojas gauna gimnazijos direktoriaus prizą.

Šiais metais Vasario 16-osios šventė, kurios organizatorės mokytojos Jūratė Jankevičienė, Jolita Stankevičienė ir Lina Šešetienė, vyko nuotoliniu būdu – gimnazijos bendruomenė buvo pakviesta stebėti šia proga sukurto filmo, primenančio Lietuvos istorijos kelią nuo 1918 m. Vasario 16-osios iki 1990 m.  Kovo 11-osios ir pristatančio dabarties istorijos kūrėjus – pilietiškiausius 2021 m. Panevėžio 5-osios gimnazijos dvyliktokus: Matą Kazlauską (I vieta), Astijų Pūką (I vieta),  Igną Makauską (III vieta),  Gustę Jakučiūnaitę (gimnazijos direktorės Daivos Dapšauskienės prizas).

Neatsitiktinai šventės akcentu buvo pasirinktas kelias, juk istorija nėra vien tik datos, tai ir žmonės, ryžtingai bei drąsiai einantys savo keliu. Nepriklausomybės kelias ilgas ir sunkus – skaudžių praradimų paženklintas, didelių vilčių nušviestas, todėl, pasak 5-osios gimnazijos direktorės Daivos Dapšauskienės, mes, šių dienų istorijos kūrėjai, „turime daug ko pasimokyti iš praeities kūrėjų: drąsos ir ryžto priimdami sprendimus, atkaklumo ir tvirtumo įveikdami iššūkius, vienybės siekdami bendro tikslo. Turime būti pilietiški, juk nuo mūsų pačių priklauso, koks tas Lietuvos kelias bus ateityje.“

Sveikindamas konkurso „Mokyklos pilietis“ nugalėtojus, AB „Linas Agro Group“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Andrius Pranckevičius pasidžiaugė, jog moksleiviai nori būti pilietiški, nori padaryti daugiau negu įprasta, nori sužinoti daugiau negu reikalaujama, nori būti aktyvesni ir išradingesni. „Toks ir yra stipendijos tikslas – skatinti šiek tiek didesnį indėlį kiekvieną dieną net ir mažuose dalykuose“, – pabrėžė jis.

Šių metų pilietiškiausi abiturientai savo entuziazmu bei nuveiktais darbais  jau įrodė, kad yra ne tik 5-osios gimnazijos, bet ir naujos, besikuriančios, Lietuvos istorijos dalis. Pažinti, siekti ir veikti – šis kelias garantuoja sėkmę vardan tos Lietuvos.

Renginio nuoroda https://youtu.be/4O31_F7RKH0

 

Skip to content