Menu Close

Išvyka į Trakus

                     Gegužės 19 dieną gimnazijos pažangūs I-IV klasių mokiniai vyko į ekskursiją Trakuose. Pažintinės išvykos metu mokiniai aplankė Trakų salos pilį. Pilis pastatyta kunigaikščių Kęstučio ir Vytauto iniciatyva. XV a. ši pilis buvo viena iš LDK valdovų rezidencijų. Trakų salos pilis – paprastumu bei kukliu puošnumu alsuojantys statiniai – išreiškė pažangiausias XV a. gynybos įtvirtinimo idėjas. Ji laikoma viduramžių gynybinės architektūros šedevru, vienintele vandens pilimi Rytų Europoje. Senovinėje pilyje dominuoja rūstus interjeras bei daugybė įdomių eksponatų. Kitos salės yra įsikūrusios kitame tvirtovės padalinyje – kazematuose. Čia gausu monetų, medalių, senovinių žemėlapių, medžioklės trofėjų, papuošalų, buities rakandų, riterių šarvų bei ginkluotės, vertingų tapybos darbų. Dabar pilis yra vienas populiariausių Lietuvoje lankomų objektų.
                     Kitoje Galvės ežero pusėje mokiniai lankė didingą Užutrakio dvarą. Smalsu, kaip tuomet atrodė prabangus grafų gyvenimas, kokius pokylius matė dvarų sienos ir kas dvarams nutiko netekus šeimininkų. Užutrakio dvaras jį įsigijusiam grafui Juozapui Tiškevičiui pasirodė per prastas, tad netrukus prasidėjo statybos – dvaras virto į klasicistinio stiliaus rūmus, kerinčius prabanga ir elegancija. Grafų šeima į dvarą patekdavo tik vandens keliu. Lankantis Trakų Vokės dvaro sodyboje Vaikštant takais, apžiūrint sales ir kambarius vis dar galima išvysti didingos praeities pėdsakų, nesunku įsijausti į XIX a. grafų gyvenimą ir bent trumpam persikelti į prabangią rūmų kasdienybę.
                     Grįžome pro Angelų kalvą šalia Trakų. Tai – gana nauja lankytina vieta šiame rajone, išsiskirianti angelų gausybe ir vaizdu į Trakų pilį.
Neformalaus ugdymo pedagogė Justina, socialinė pedagogė Jelena, psichologė Elvira, bibliotekininkė Vida
 
Skip to content