Menu Close

Gimnazistės Deimantės įspūdžiai sudalyvavus projekte „Diena su teisėju“, Panevėžio apylinkės teisme

Gimnazistės Deimantės įspūdžiai sudalyvavus projekte „Diena su teisėju“, Panevėžio apylinkės teisme:

Lapkričio 4 dieną buvau pakviesta į Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmus. Mane pakvietė Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Irma Gritėnienė, nes lapkričio mėnesį visoje šalyje vyko projektas „Diena su teisėju“. Per atvirų durų dieną buvo galima apsilankyti teisme, stebėti teisėjo darbą ir netgi dalyvauti teismo posėdyje.

Teisme stebėjau, kokia yra baudžiamųjų bylų teisėjo Vytauto Krikščiūno darbo diena.

Turėjau dalyvauti didelės apimties baudžiamosios bylos nagrinėjime, tačiau posėdis neįvyko, bet po pietų dalyvavau kitame teismo posėdyje.

Su teisėju teko ilgai diskutuoti apie baudžiamąją teisę, stebėjau, kaip teisėjas pasirašo teismo procesinį nuosprendį, dirba su LITEKO sistema, kalbėjome apie teisėjo profesiją, pasirengimą ir darbo ypatumus.

Kartu su teismo pirmininko padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) Irma Gritėniene pasivaikščiojau po teismo patalpas, teismo posėdžių sales, laikinojo sulaikymo patalpas. Teisėjas V. Krikščiūnas pamatęs kaip aš esu susidomėjusi teisininko darbu, susitikimo pabaigoje pasakė, jog tvirtai gali teigti, kad turiu teisininkės gyslelę ir palinkėjo neprarasti noro bei siekti tikslo dirbti šioje srityje.

Taip pat pabaigoje gavau pasiūlymą tapti savanore teisme, su kuriuo iš karto sutikau. Dabar savanoriauju teisme padėdama žmonėms rasti posėdžių sales ir turiu galimybę dalyvauti bylų nagrinėjimo posedžiuose.

 

Deimantė Jusytė, IIIa

 

Skip to content