Menu Close

Diena su teisėju

Mielas studente, moksleivi,

įdomu, ką teisėjas veikia visą dieną? Dalyvauk projekte, pažink teisėjo darbą, parodyk savo įspūdžius videoklipe ir gauk prizą!

Šiais metais dar daugiau teismų visoje Lietuvoje dar plačiau atveria duris ne tik studentams, svarstantiems apie teisėjo karjerą, bet ir moksleiviams, galvojantiems apie teisės studijas, ar smalsaujantiems, ką dirba žmonės teismuose!

Kaip dalyvauti?

Vienas studentas (arba du / trys studentai) užpildo Nacionalinės teismų administracijos universitetams ir kolegijoms (kuriose dėstomos su teisės sritimi susijusios programos) siųstą anketą, pasirenka teismą, kuriame norėtų praleisti dieną su teisėju, parašo motyvacinį laišką ir visa tai iki spalio 14 d. atsiunčia savo aukšt. mokyklos atstovui, iš kurio ir gavo anketą. ARBA: kvietimus dalyvauti projekte teismų atstovai išsiunčia mokykloms, o mokyklose dirbantys 16–19 m. amžiaus moksleivių klasių auklėtojai (mokytojai) užregistruoja klases į projektą užpildydami ir teismams atsiųsdami anketas.

Spalio 17–21 d. anketas užpildę studentai ir moksleivių klasės sulaukia kvietimų (pagal galimybes bus stengiamasi į teismus pakviesti visus projekte norinčius dalyvauti studentus ir moksleivių klases) atvykti į teismus, su teismų atstovais sutaria konkrečius susitikimų laikus.

Spalio 24–lapkričio 11 d. projekto dalyviai lankosi teismuose.

Iki lapkričio 28 d. teismuose apsilankę studentai ir moksleiviai(individualiai, poromis ar 3 asmenų grupėmis) parengia po trumpą (30 sek.–3 min.) video apie tai, kokį įspūdį jiems paliko vizitas teisme, kas labiausiai nustebino ir įsiminė, ką sužinojo, išmoko, kas yra teisingumas, kaip išspręsti bylą, konfliktą, kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje ir t.t. Šį video per viešai prieinamą programą / platformą (pvz., wetransfer.com) perduoda ir nuorodą atsiunčia el. paštu komunikacija@teismai.lt (laiške reikia nurodyti taisyklėse prašomus duomenis! Žr. projekto taisykles).

Vaizdo klipų autorius pagal kategorijas (amžiaus, kūrėjų skaičiaus ir pan.) paskirsto ir geriausius vaizdo klipus išrenka kompetentinga komisija! Aktualiausiai ir originaliausiai temas atskleidę vaizdo klipų kūrėjai pakviečiami į LIETUVOS TEISMŲ DIENOS (gyvą ar virtualų) renginį ir jame apdovanojami vertingais prizais!

Projekto taisyklės

Naujienas sekite Lietuvos teismų interneto puslapyje www.teismai.lt.

Norite prisijungti prie projekto ar gauti daugiau informacijos? Rašykite komunikacija@teismai.lt.

Pagarbiai

Irma Gritėnienė

Panevėžio apylinkės teismo pirmininko

padėjėja (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Skip to content