Menu Close

Adventas nėra atgailos laikas, bet džiugaus laukimo ir budėjimo metas

 

Gyvenimas telpa į begalybę, o begalybė jau yra mūsų gyvenime. Amžinybė spindi akimirkoje, o akimirka paskęsta amžinybėje. Begaliniame advente…  O baltas sniegas už gimnazijos langų kviečia džiugiai laukti artėjančių Šv. Kūčių ir Kalėdų.

Adventas (lot. atėjimas) yra keturių savaičių rimties, susikaupimo, atgailos laikotarpis. Tai maldingo ir džiugaus laukimo metas – krikščionys laukia Kūdikėlio Jėzaus gimimo.

Advento vainikasLabiausiai paplitęs ir turbūt vienintelis daugeliui žinomas advento simbolis. Nei žvakių simbolika, nei ypatingos maldos nėra nustatytos, todėl kiekvienas gali susikurti savo advento vainiko prasmę.

Advento kalendorius. –  atsirado 1958 m., tačiau išpopuliarėjo tik nuo 1993-iųjų. Šio kalendoriaus esmė galėtų būti padėti vaikams įprasminti kiekvieną advento dieną – padarant gerą darbą, padedant, susitaikant ir t. t. Kiekviena šeima ar bendruomenė galėtų susikurti savas taisykles.

 

Nuoširdžiai dėkojame tikybos mokytojai Miglei Mikalauskienei, technologijų mokytojai Jolantai Simonavičienei ir I klasių mergaitėms už iniciatyvą, kruopštų darbą. Kasmet gimnazijos erdvės pasipuošia unikaliu Advento kalendoriumi ir nušvinta Advento vainiko šviesa.

 

 

Skip to content